ГоловнаРеєстраціяВхід Сайт викладача Бажан А.П. П`ятниця, 20.04.2018, 11:39
  Каталог файлів Вітаю Вас Гість | RSS

 
 
Головна » Файли » Дисципліни » Астрономія

Практична робота
06.06.2017, 04:45

Тема: «ВИВЧЕННЯ ЗОРЯНОГО НЕБА З ДОПОМОГОЮ РУХОМОЇ КАРТИ»

 

Теорія. Вигляд зоряного неба внаслідок обертання Землі навколо своєї осі і Сонця змінюється.  Робота виконується з рухомою картою зоряного неба. Лінія вирізу накладного круга буде зображати лінію горизонту. З півдня на північ накладного круга натягують нитку, яка показує напрям небесного меридіана.

     На карті зірки показані чорними точками, розміри яких характеризують яскравість зірок, туманності позначені штриховими лініями.  Північний полюс світу зображений в центрі карти.  Лінії, що виходять від північного полюса світу, показують розміщення кругів схилення.  На зоряній карті для двох найближчих кругів схилення кутова відстань дорівнює 2 години. Небесні паралелі нанесені через 300.  З їх допомогою визначають схилення світил δ.

Точки перетину екліптики з екватором, для яких пряме сходження 0 і 12 годин, називаються відповідно точками весняного Υ і осіннього        рівнодення. По краю зоряної карти нанесені місяці і числа, а на накладному крузі – години.

         Для визначення місцезнаходження небесного світила необхідно місяць, число, вказані на зоряній карті, сумістити з часом спостереження на накладному кругові.

         На карті зеніт розміщений поблизу центру вирізу ( в точці перетину нитки, що зображає небесний меридіан з небесною паралеллю, схилення якої дорівнює географічній широті місця спостереження).

 

П о р я д о к   в и к о н а н н я    р о б о т и

1. Встановити рухому карту зоряного неба на день і час спостереження і назвати сузір’я, розміщені в північній частині неба від горизонту до полюса світу; на  сході – від горизонту до полюса світу.

2. Знайти сузір’я, розміщені між точками заходу і півночі, 10 жовтня  о

    21 годині.

3. Знайти на зоряній карті сузір’я  з позначеними в них туманностями і перевірити, чи можливо їх спостерігати неозброєним оком.

4. Визначити, чи буде видно сузір’я Діви, Рака, Терезів о півночі 15 вересня? Які сузір’я в це й же час будуть знаходитись поблизу горизонту на півночі.

5. Визначити, які із перерахованих сузір’їв: Мала Ведмедиця, Волопас, Візничий,  Оріон – для даної широти не будуть заходити?

6.Чи може для нашої широти 20 вересня Андромеда знаходитись у зеніті?

7. На карті зоряного неба знайти п’ять будь – яких сузір’їв: Велика Ведмедиця, Мала Ведмедиця, Кассіопея, Андромеда, Пегас, Лебідь, Ліра, Геркулес, Північна Корона – і визначити наближено небесні координати (схилення і пряме сходження) a - зірок цих сузір’їв.

8. Визначити які сузір’я будуть знаходитись поблизу горизонту 5 травня опівночі?

Звіт по даній роботі повинен містити письмові відповіді на всі пункти порядку виконання роботи.

Категорія: Астрономія | Додав: Admin
Переглядів: 225 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
 
 
Дисципліни

Пошук

Вхід на сайт

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Друзі сайту
  • Офіційьний блог
  • uCoz Спільнота
  • FAQ по системі
  • База знань uCoz

  •  

    Copyright MyCorp © 2018
    uCoz